Senarai bakal calon PRU15 Perikatan Nasional

KUALA LUMPUR, 1 Nov – Berikut senarai bakal calon Perikatan Nasional (PN) bagi kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15) yang diumumkan Pengerusi PN Tan Sri Muhyiddin Yassin di sini malam ini.

 

PERLIS

P001 Padang Besar – Rusydan Rusmi

P002 Kangar – Zakri Hassan

 

N.01 Titi Tinggi – Izizam Ibrahim

N.02 Beseri – Haziq Asyraf Dun

N.03 Chuping – Saad Seman

N.04 Mata Ayer – Wan Badariyah Wan Saad

N.05 Santan – Azmir Bin Azizan

N.06 Bintong – Fakhrul Anwar Ismail

N.07 Sena – Datin Marzita Mansor

N.08 Indera Kayangan – P.Pramoot

N.09 Kuala Perlis – Abu Bakar Hamzah

N.11 Pauh – Megat Hashirat Hassan

N.12 Tambun Tulang – Wan Zikri Afthar Ishak

N.13 Guar Sanji – Redzuan Hashim

N.14 Simpang Empat – Razali Saad

N.15 Sanglang – Mohd Shukri Ramli

 

KEDAH

P004 Langkawi – Datuk Suhaimi Abdullah

P005 Jerlun – Dr Abd Ghani Ahmad

P006 Kubang Pasu – Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail

P007 Padang Terap – Nurul Amin Hamid

P008 Pokok Sena – Datuk Ahmad [email protected]

P009 Alor Setar – Afnan Hamimi Taib Azamuddin

P010 Kuala Kedah – Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi

P011 Pendang – Datuk Awang Hashim

P012 Jerai – Sabri Azit

P013 Sik – Ahmad Tarmizi Sulaiman

P014 Merbok – Mohd Nazri Abu Hassan

P015 Sungai Petani – Dr Robert Ling Kui Ee

P016 Baling – Hassan Saad

P017 Padang Serai – Azman Nasrudin

P018 Kulim-Bandar Baharu – Roslan Hashim

 

PULAU PINANG

P041 Kepala Batas – Dr Siti Mastura Mohamad

P042 Tasek Gelugor – Datuk Wan Saifulrudin Wan Jan

P043 Bagan – Alan Oh

P044 Permatang Pauh – Muhammad Fawwaz Mat Jan

P045 Bukit Mertajam – Steven Koh

P046 Batu Kawan – Wong Chia Zhen

P047 Nibong Tebal – Datuk Mansor Othman

P048 Bukit Bendera – Hng Chee Wey

P049 Tanjong – H’ng Khoon Leng

P050 Jelutong – Datuk J.Baljit Singh

P051 Bukit Gelugor – P. Thinaganarabhan

P052 Bayan Baru – Oh Tong Keong

P053 Balik Pulau – Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid

 

PERAK

P054 Gerik – Fathul Huzir Ayob

P055 Lenggong – Muhammad Rifaat Razman

P056 Larut – Datuk Seri Hamzah Zainudin

P057 Parit Buntar – Mohd Misbahul Munir Masduki

P058 Bagan Serai – Datuk Idris Ahmad

P059 Bukit Gantang – Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal

P060 Taiping – Datuk See Tean Seng

P061 Padang Rengas – Kapten Azahari Hasan

P062 Sungai Siput – Datuk Seri G. Irudianathan

P063 Tambun – Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu

P064 Ipoh Timor – Nor Afzainizam Salleh

P065 Ipoh Barat – Chek Kwong Weng

P066 Batu Gajah – Woo Cheong Yuen

P067 Kuala Kangsar – Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid

P068 Beruas – Ong Kean Sing

P069 Parit – Muhammad Ismi Mat Taib

P070 Kampar – Wong Oi Foon

P071 Gopeng – Muhammad Farhan Abdul Rahim

P072 Tapah – Datuk Muhammad Yadzan Mohammad

P073 Pasir Salak – Jamaluddin Yahya

P074 Lumut – Nordin Ahmad Ismail

P075 Bagan Datuk – Dr Muhammad Faiz Na’aman

P076 Teluk Intan – Datuk Zainol Fadzi Paharudin

P077 Tanjong Malim – Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi

 

N.01 Pengkalan Hulu – Mohamad Amin Roslan

N.02 Temengor – Mohd Noor Abdul Rahman

N.03 Kenering – Husairi Ariffin

N.04 Kota Tampan – Mohd Jamil Haji Yahya

N.05 Selama – Mohd Akmal Kamarudin

N.06 Kubu Gajah – Khalil Yahaya

N.07 Batu Kurau – Datuk Mohd Najmuddin Elias Al-Hafiz

N.08 Titi Serong – Hakimi Hamzi Hayat

N.09 Kuala Kurau – Datuk Abdul Yunus Jamahri

N.10 Alor Pongsu – Ismail Ali

N.11 Gunong Semanggol – Razman Zakaria

N.12 Selinsing – Noor Azman Ghazali

N.13 Kuala Sepetang – Ahmad Man

N.14 Changkat Jering – Rahim Ismail

N.15 Trong – Faisal Abdul Rahman

N.16 Kamunting – Mohd Fakhruddin Abdul Aziz

N.17 Pokok Assam – Shariful Juhari Abu Kassim

N.18 Aulong – Koay Boon Hui

N.19 Chenderoh – Syed Lukman Hakim Syed Mohd Zin

N.20 Lubok Merbau – Azizi Mohamed Ridzuan

N.21 Lintang – Ahmad Daslie Osman

N.22 Jalong – Datuk A.Naran Singh

N.23 Manjoi – Hafez Sabri

N.24 Hulu Kinta – Puteri Holijah Muhamad Rali

N.25 Canning – Pang Boon Yang

N.26 Tebing Tinggi – Mohammad Iskandar Abdul Rahman

N.27 Pasir Pinji – Lam Kin Yip

N.28 Bercham – Lim Jin Sheng

N.29 Kepayang – Dr Richard Ng

N.30 Buntong – A. Sivasubramaniam

N.31 Jelapang – M. Kalidass

N.32 Menglembu – Wong Kean Rong

N.33 Tronoh – Sin Koon Yen

N.34 Bukit Chandan – Dr Hashim Bujang

N.35 Manong – Burhanuddin Ahmad

N.37 Pantai Remis – Eee Chin Oon

N.38 Astaka – Yong Il Yan

N.39 Belanja – Wan Meor Safwat Naqiuddin Shamsudin

N.40 Bota – Dr Najihatussaleh Ahmad

N.42 Keranji – Foong Kar Sing

N.43 Tualang Sekah – Pazli Abdullah Sani

N.44 Sungai Rapat – Mohader Ahmad Mohammad Ayob

N.45 Simpang Pulai – K. Selvam

N.46 Teja – Ahmad Ishak

N.47 Chenderiang – Mohd Yunus Mohd Yusop

N.48 Ayer Kuning – Muhammad Noor Farid Zainal

N.49 Sungai Manik – Datuk Zainol Fadzi Paharudin

N.50 Kampong Gajah – Zafarulazlan Zan

N.51 Pasir Panjang – Rosli Abd Rahman

N.52 Pangkor – Norhaslinda Zakaria

N.53 Rungkup – Mohd Mokheri Jalil

N.54 Hutan Melintang – Khairun Nizam Marsom

N.55 Pasir Bedama – S. Suriyanarayanan

N.56 Changkat Jong – Nadziruddin Mohamed Bandi

N.57 Sungkai – G. Thilak Raj

N.58 Slim – Muhammad Zulfadli Zainal

N.59 Behrang – Mohd Amran Ibrahim

 

PAHANG

P078 Cameron Highlands – Dr Abdul Rasid Mohamed Ali

P079 Lipis – Datuk Mohamad Shahrum Osman

P080 Raub – Datuk Mohd Fakrunizam Ibrahim

P081 Jerantut – Khairil Nizam Khirudin

P082 Indera Mahkota – Datuk Seri Saifuddin Abdullah

P083 Kuantan – Wan Razali Wan Nor

P084 Paya Besar – Aireroshairi Roslan

P085 Pekan – Mohd Fadhil Noor Abdul Karim

P086 Maran – Fazil Azmi Nadzri

P087 Kuala Krau – Kamal Ashaari

P088 Temerloh – Salamiah Mohd Nor

P089 Bentong – Datuk Roslan Hassan

P090 Bera – Asmawi Harun

P091 Rompin – Datuk Abdul Khalib Abdullah

 

N.01 Tanah Rata – Lai Chii Wen

N.02 Jelai – Dr Abdul Rasid Mohamed Ali

N.03 Padang Tengku – Muhamad Khaider Kamil

N.04 Cheka – Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man

N.05 Benta – Muhammad Fareed Tarmizi

N.06 Batu Talam – Ahmad Sabri Mat Dui

N.07 Tras – Amirul Mukminin Kuek Abdullah

N.08 Dong – Tengku Shah Amir Tengku Perang

N.09 Tahan – Mohd Zakhwan Ahmad Badarddin

N.10 Damak – Zuridan Md Daud

N.11 Pulau Tawar – Yohanis Ahmad

N.12 Beserah – Andansura Rabu

N.13 Semambu – Zulfadhli Zakariah

N.14 Teruntum – Datuk Yap Kim Heng

N.15 Tanjung Lumpur – Rosli Abdul Jabar

N.16 Inderapura – Mohd Hafizal Mohamed Shah

N.17 Sungai Lembing – Mohamad Ayub Asri

N.18 Lepar – Mohd Yazid Mohd Yunus

N.19 Panching – Mohd Tarmizi Yahya

N.20 Pulau Manis – Mohammad Rafiq Khan Ahmad Khan

N.21 Peramu Jaya – Abu Talib Muhammad

N.22 Bebar – Narzatul Haidarsakim

N.23 Chini – Fahrur Rozi Jalaluddin

N.24 Luit – Mohd Sofian Abd Jalil

N.25 Kuala Sentul – Jasri Jamaludin

N.26 Chenor – Mujibur Rahman Ishak

N.27 Jenderak – Md Anuar Daud

N.28 Kerdau – Mohd Arhan Mohd Saludin

N29 Jengka – Shahril Azman Abdul Halim

N.30 Mentakab – Mohd Yusoff Abdullah

N.31 Lanchang – Hassan Omar

N.32 Kuala Semantan – Hassanuddin Salim

N.33 Bilut – Datuk B. Sri Chandra

N.34 Ketari – Tan Wei Leong

N.35 Sabai – Nurul Qomar Abdol Talib @ Ramali

N.36 Pelangai – Kasim Samat

N.37 Guai – Nor Hashimahi Mat Noh

N.38 Triang – Muhammad Izzuddin Zulkifli

N.39 Kemayan – Shapuan Hussin

N.40 Bukit Ibam – Nazri Ahmad

N.41 Muadzam Shah – Zulkurnain Mohamad Ridzuan

N.42 Tioman – Md Yunus Ramli

 

 

SELANGOR

P092 Sabak Bernam – Datuk Mohd Fasiah Mohd Fakeh

P093 Sungai Besar – Datuk Muslimin Yahaya

P094 Hulu Selangor – Mohd Hasnizan Harun

P095 Tanjong Karang – Datuk Zulkafperi Hanapi

P096 Kuala Selangor – Mohd Noor Mohd Sahar

P097 Selayang – Datuk Abdul Rashid Asari

P098 Gombak – Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

P099 Ampang – Sasha Lyna Abdul Latif

P100 Pandan – Muhammad Farique Zubir Albakri

P101 Hulu Langat – Datuk Dr Mohd Radzi Abd Latif

P102 Bangi – Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir

P103 Puchong – Chew Jyh Gang

P104 Subang – Ang Hiang Ni

P105 Petaling Jaya – Theng Book

P106 Damansara – Lim Si Ching

P107 Sungai Buloh – Mohd Ghazali Md Hamin

P108 Shah Alam – Dr Afif Bahardin

P109 Kapar – Dr Halimah Ali

P110 Klang – P. Jaya Chandran

P111 Kota Raja – Mohamed Diah Baharun

P112 Kuala Langat – Datuk Dr Ahmad Yunus Bin Hairi

P113 Sepang – Datuk Seri Rina Mohd Harun

 

WP KUALA LUMPUR

P114 Kepong – Phaang Jing Fatt

P115 Batu – Azhar Yahya

P116 Wangsa Maju – Nuridah Mohd Salleh

P117 Segambut – V. Prabagaran

P118 Setiawangsa – Nurul Fadzilah Kamaluddin

P119 Titiwangsa – Dr Rosni Adam

P120 Bukit Bintang – Chen Win Keong

P121 Lembah Pantai – Fauzi Abu Bakar

P122 Seputeh – Alan Wong Yee Yeng

P123 Cheras – Chin Yoke Kheng

P124 Bandar Tun Razak – Datuk Kamarudin Jaffar

 

WP PUTRAJAYA

P125 Putrajaya – Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin

 

NEGERI SEMBILAN

P126 Jelebu – Zaharuddin Baba Samion

P127 Jempol – Muhammad Noraffendy Mohd Salleh

P128 Seremban – Mohd Fadli Che Me

P129 Kuala Pilah – Datuk Eddin Syazlee Shith

P130 Rasah – Datuk Choong Vee Hing

P131 Rembau – Mohd Nazree Mohd Yunus

P132 Port Dickson – Rafiei Mustapha

P133 Tampin – Abdul Halim Abu Bakar

 

MELAKA

P134 Masjid Tanah – Datuk Mas Ermieyati Samsudin

P135 Alor Gajah – Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof

P136 Tangga Batu – Bakri Jamaluddin

P137 Hang Tuah Jaya – Mohd Azrudin Md Idris

P138 Kota Melaka – Suhaime Borhan

P139 Jasin – Zulkifli Ismail

 

JOHOR

P140 Segamat – P. Poobalan

P141 Sekijang – Uzzair Ismail

P142 Labis – Alvin Chang Teck Kiam

P143 Pagoh – Tan Sri Muhyiddin Yasin

P144 Ledang – Zaidi Abd Majid

P145 Bakri – R. Chelvarajan

P146 Muar – Abdullah Husin

P147 Parit Sulong – Dr Abdul Karim Deraman

P148 Ayer Hitam – Muhammad Syafiq A. Aziz

P149 Sri Gading – Zanariyah Abdul Hamid

P150 Batu Pahat – Datuk Mohd Rashid Hasnon

P151 Simpang Renggam – Mohd Fazrul Kamat

P152 Kluang – Dzulkarnain Alias

P153 Sembrong – Aziz Ismail

P154 Mersing – Muhammad Islahuddin Abas

P155 Tenggara – Mohd Nazari Mokhtar

P156 Kota Tinggi – Mohamad Ridhwan Rasman

P157 Pengerang – Fairulnizar Rahmat

P158 Tebrau – Mohamad Isa Mohamad Basir

P159 Pasir Gudang – Mohamad Farid Abdul Razak

P160 Johor Bahru – Mohd Mohtaj Yacob

P161 Pulai – J. Deepak Jaikishan

P162 Iskandar Puteri – Tan Nam Cha

P163 Kulai – Datuk Tan Chin Hock

P164 Pontian – Datuk Isa Ab Hamid

P165 Tanjung Piai – Najwah Halimah Ab Alim

 

SARAWAK

P203 Lubok Antu – Jugah Anak Muyang

P205 Saratok – Datuk Ali Anak Biju

P217 Bintulu – Duke Anak Janteng

— BERNAMA

Langgani saluran Telegram kami untuk dapatkan berita-berita yang terkini.

Views:

5016
Previous post PRU15: Senarai bakal calon BN bagi kerusi Parlimen di Semenanjung
Next post Banjir di Melaka semakin pulih, mangsa hanya tinggal lima orang