SENARAI RUMAH TERBUKA AIDILFITRI KERAJAAN NEGERI MELAKA (MENGIKUT PARLIMEN) – Dikemaskini 26 April 2023

Masa Membaca:4 Minit, 45 Saat

SENARAI RUMAH TERBUKA YAB KETUA MENTERI MELAKA, SPEAKER DEWAN UNDANGAN NEGERI, EXCO, EX-OFFICIO DAN ADUN NEGERI MELAKA:

 

**RUMAH TERBUKA AIDILFITRI PERINGKAT NEGERI MELAKA**

Tarikh: 29 APRIL 2023 (SABTU)

Masa: 10 PAGI – 3 PETANG *dikemaskini*

Lokasi: PUSAT DAGANGAN ANTARABANGSA MELAKA (MITC) AYER KEROH

 

– YB SUK KERAJAAN NEGERI MELAKA (EX-OFFICIO)

Tarikh: 13 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 12.00 TGH – 4.00 PETANG

Lokasi: KEDIAMAN RASMI SUK NO.I, BUKIT PERINGGIT, 75400 MELAKA

 

– YB SPEAKER DUN DATUK WIRA IBRAHIM BIN DURUM

Tarikh: 24 APRIL 2023 (ISNIN)

Masa: 10.00 PAGI – 2.00 PETANG

Lokasi: JAPERUN KUALA LINGGI

 

– YB PENASIHAT UNDANG-UNDANG (EX-OFFICIO)

Tarikh: 14 MEI 2023 (AHAD) *dikemaskini*

Masa: 10 PAGI – 3 PETANG *dikemaskini*

Lokasi: DEWAN BESTARI

 

– YB KEWANGAN NEGERI MELAKA (EX-OFFICIO)

Tarikh: 14 MEI 2023 (AHAD) *dikemaskini*

Masa: 10 PAGI – 3 PETANG *dikemaskini*

Lokasi: DEWAN BESTARI

 

**PARLIMEN MASJID TANAH**

1. YB TUAN ROSLI BIN ABDULLAH (KUALA LINGGI)

Tarikh: 24 APRIL 2023 (ISNIN)

Masa: 10.00 PAGI – 2.00 PETANG

Lokasi: JAPERUN KUALA LINGGI

 

2. YB TUAN ZULKIFLEE BIN DATUK SERI MOHD ZIN (TABOH NANING)

Tarikh: 3 MEI 2023 (RABU) *Dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: DEWAN JAPERUN TABOH NANING

 

3. YB DATUK HJ HAMEED BIN MYTHEEN KUNJU BASHEER (AYER LIMAU)

Tarikh: 13 MEI 2023 (SABTU) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 12.00 MALAM

Lokasi: JALAN HJ MD NOR, KG. JERAM, 78300 MASJID TANAH *dikemaskini*

 

4. YAB DATUK SERI AB RAUF BIN YUSOH (TANJUNG BIDARA)

Tarikh: 5 MEI 2023 *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: VILLA D’ACQUA, KAMPUNG PULAU *dikemaskini*

 

5. YB DATUK SERI UTAMA (DR.) HAJI SULAIMAN BIN MD ALI (LENDU)

Tarikh: 14 MEI 2023 (AHAD) *dikemaskini*

Masa: 7.30 MALAM – 11 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: KOMPLEKS JAPERUN LENDU *dikemaskini*

 

**PARLIMEN ALOR GAJAH**

1. YB TUAN FAIRUL NIZAM BIN ROSLAN (ASAHAN)

Tarikh: 8 MEI 2023 (ISNIN) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: DATARAN MARA NYALAS

 

2. YB TUAN NGWE HEE SEM (MACHAP JAYA)

Tarikh: 6 MEI 2023 (SABTU) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 10.30 MALAM

Lokasi: JAPERUN MACHAP

 

3. YB TUAN ZAHARI BIN ABD KALIL (DURIAN TUNGGAL)

Tarikh: 13 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 8.00 MALAM

Lokasi: KAWASAN LAPANG BERHADAPAN MASJID KG BELIMBING DALAM

 

4. YB DATUK MUHAMMAD JAILANI BIN KHAMIS (REMBIA)

Tarikh: 29 APRIL 2023 (SABTU) *dikemaskini*

Masa: 2.00 PETANG – 6.00 PETANG *dikemaskini*

Lokasi: DEWAN JAPERUN REMBIA *dikemaskini*

 

5. YB TUAN P. SHANMUGAM A/L V. PITCHAY (GADEK)

Tarikh: 7 MEI 2023 (AHAD) *dikemaskini*

Masa: 11 PAGI – 3 PETANG *dikemaskini*

Lokasi: JAPERUN GADEK *dikemaskini*

 

**PARLIMEN TANGGA BATU**

1. YB DATUK RAIS BIN DATUK WIRA YASIN (PAYA RUMPUT)

Tarikh: 23 APRIL 2023 (AHAD)

Masa: 11.00 PAGI – 4.00 PETANG

Lokasi: KOMPLEKS SUKAN KOMUNITI, KRUBONG MELAKA

 

2. YB DATUK LIM BAN HONG (KELEBANG)

Tarikh: 28 APRIL 2023 (JUMAAT)

Masa: 8.00 MALAM – 10.30 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: DEWAN SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (C) YING CHYE BUKIT RAMBAI *dikemaskini*

 

3. YB PUAN TUMINAH BINTI KADI @ MOHD HASHIM (PANTAI KUNDOR)

Tarikh: 13 MEI 2023 (SABTU) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: PADANG PETANQUE, MBMB (Bersebelahan Japerun Pantai Kundor)

 

4. PENYELARAS JAPERUN SUNGAI UDANG (SUNGAI UDANG)

Tarikh: 6 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: JAPERUN SUNGAI UDANG

 

**PARLIMEN HANG TUAH JAYA**

1. YB TUAN ADLY BIN ZAHARI (BUKIT KATIL)

Tarikh: 29 APRIL 2023 (SABTU)

Masa: 8.30 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: DEWAN DEMANG HUSSIN BUKIT KATIL

 

2. YB DATUK RAHMAD BIN MARIMAN (AYER MOLEK)

Tarikh: 4 MEI 2023 (KHAMIS)

Masa: 2.00 PETANG – 6.00 PETANG

Lokasi: DEWAN JAPERUN AYER MOLEK

 

3. YB DATUK HJH. KALSOM BINTI NOORDIN (PENGKALAN BATU)

Tarikh: 4 MEI 2023 (KHAMIS) *dikemaskini*

Masa: 12.00 TGH – 2.00 PETANG

Lokasi: JAPERUN PENGKALAN BATU

 

4. YB TUAN KERK CHEE YEE (AYER KEROH)

Tarikh: 13 MEI 2023 (SABTU) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: SURAU TAMAN BUKIT BERUANG BISTARI *dikemaskini*

 

**PARLIMEN KOTA MELAKA**

1. YB DATUK ABDUL RAZAK BIN ABDUL RAHMAN (TELOK MAS)

Tarikh: 28 APRIL 2023 (JUMAAT)

Masa: 8.00 MALAM – 12.00 TGH. MALAM

Lokasi: PUSAT KHIDMAT BN KETAPANG, DUN TELOK MAS

 

2. YB TUAN LOW CHEE LEONG (KOTA LAKSAMANA)

Tarikh: 12 MEI 2023 (JUMAAT)

Masa: 7.30 MALAM

Lokasi: DEWAN HANG TUAH *dikemaskini*

 

3. YB TUAN SEAH SHOO CHIN (KESIDANG)

Tarikh: 20 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 7.30 MALAM – 10.00 MALAM

Lokasi: JAPERUN KESIDANG

 

4. YB PUAN LENG CHAU YEN (BANDAR HILIR)

Tarikh: 20 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 7.30 MALAM – 12.00 TGH MALAM

Lokasi: JAPERUN BANDAR HILIR

 

5. YB TUAN MOHD NOOR HELMY BIN ABDUL HALEM (DUYONG)

Tarikh: 21 MEI 2023 (AHAD) *dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: TAPAK PASAR MALAM TAMAN SERI DUYONG *dikemaskini*

 

**PARLIMEN JASIN**

1. YB DATUK KHAIDHIRAH BINTI DATUK SERI ABU ZAHAR (RIM)

Tarikh: 24 APRIL 2023 (ISNIN)

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: DEWAN ALAMANDA JASIN

 

2. YB PUAN SITI FAIZAH BINTI ABDUL AZIS (SUNGAI RAMBAI)

Tarikh: 29 APRIL 2023 (SABTU) *Dikemaskini*

Masa: 8.00 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: JAPERUN DUN SUNGAI RAMBAI

 

3. YB DR MUHAMAD AKMAL BIN SALEH (MERLIMAU)

Tarikh: 12 MEI 2023 (JUMAAT)

Masa: 8.30 MALAM – 11.00 MALAM

Lokasi: DATARAN ORANG KAMPUNG, MERLIMAU

 

4. PENYELARAS JAPERUN BEMBAN (BEMBAN)

Tarikh: 20 MEI 2023 (SABTU)

Masa: 12.00 TENGAHARI – 3.00 PETANG

Lokasi: JAPERUN DUN BEMBAN

 

5. YB DATUK ZAIDI BIN ATTAN (SERKAM)

Tarikh: 19 MEI 2023 (JUMAAT) *dikemaskini*

Masa: 8 MALAM – 11 MALAM *dikemaskini*

Lokasi: -TBC-

 

**Nota: TBC = Akan dimaklumkan kelak

Langgani saluran Telegram kami untuk dapatkan berita-berita yang terkini.

Views:

7442
Kongsi :
Previous post Lelaki maut kereta dihempap pokok tumbang
Next post Tanah runtuh di MACA: Masih berlaku runtuhan kecil – Polis
Ubah saiz-+=